O mnie

Czy mówienie o SOBIE jest sztuką? Czy sztuka ta polega na mówieniu o sobie w sposób piękny, wyniosły, tajemniczy, wywyższający lub umniejszający? Mówić o sobie można przecież dużo i głośno albo mało i cicho, oba przypadki jak dla mnie są sztuką. Ja opowiem Wam oSOBIE szczerze, co w moim doświadczeniu jest największą ze sztuk. 

Nazywam się Anna Rapsiewicz, urodziłam się w sierpniu 1991 roku w Szczecinie i wtedy włąsnie rozpoczełam swoja drogę w stawaniu się oSOBĄ. A jaką to osobą się stałam.

Na pewno ukształtowaną przez otrzymany zestaw genów oraz kulturę “osiedlową”, w której dorastałam. Jednak największy wpływ na moja osobowosć miały moje doświadczenia oraz to w jaki sposób doświadczałam tego co mi się przydarzało. Tak więc, pierwszymi studiami jakie skończyłam było 5 letnie zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim.

To doświadczenie nauczyło mnie skutecznie zarządzać własną energią, czasem, pieniędzmi i zasobami. Dały mi odwagę do myślenia kreatywnego i nieszablonowego. Nauczyłam się w tym czasie sprawnie poruszać po świecie symboli, co okazało się być przydatne nie tylko w marketingu ale również w psychologii oraz pracy terapeutycznej. Kolejne moje studia podjęłam w Poznaniu na Uniwersytecie SWPS. Ten wybór był już dużo bardziej przemyślany, Pod uwagę wzięłam moje predyspozycje. marzenia oraz cel jaki chcę osiągnąć w życiu.

Psychologia stała się moją największa pasją już od pierwszego dnia zajęć i jest nią niezmiennie do dzisiaj. Całe doświadczenie zdobyte podczas staży najpierw w Poznańskim szpitalu HCP na oddziale podwójnej diagnozy gdzie nauczyłam się widzieć człowieka a nie tylko jego “zaburzenia”, później w Hospicjum Św. Jana Ewangelisty gdzie pracowałam z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową oraz ich rodzinami. Doświadczenie to nauczyło mnie rozmawiać o bólu, śmierci, chorobie, przemijaniu i stracie. Pozwoliło mi ono zagłębić się w tematy związane z tak bliską mi dzisiaj psychologią egzystencjalną.

Przeszłam też szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR, która to dała mi niezbędne narzędzia do pracy w gabinecie psychologicznym oraz nauczyła mnie wzmacniać innych. Pozwoliła mi również zrozumieć, że każdy człowiek jest ekspertem od siebie i swoich problemów oraz, że najlepsze rozwiązania na Nasze problemy tkwią właśnie w Nas.

Obecnie rozpoczęłam szkołę psychoterapii w nurcie Ericksonowskim, którego to założenia odnośnie pracy z klientem są mi najbliższe. Dodatkowo jako wolontariuszka prowadzę grupę wsparcia dla osób LGBT+ w stowarzyszeniu Lambda Szczecin, przez co moje spojrzenie na binarny świat uległo całkowitej modyfikacji.

Od wielu lat jestem też zaangażowana w pomoc osobom uzależnionym. Pomoc tej grupie osób nauczyła mnie, słuchać z pokorą ludzkich historii. Te wszystkie wyżej wymienione doświadczenia przyczyniły się do tego, że dziś prowadzę akademię bycia oSOBĄ.

Liczę na to, że będę mogla towarzyszyć Tobie w drodze do stawania się tym kim chcesz być oraz, usłyszę Twoją niepowtarzalną historię. 


Do zobaczenia
Anna Rapsiewicz